Evidence publikační činnosti FaF UK

Bibliografie FaF UK

2011  2012  2013
2014  2015  2016
2017  2018  2019
2020  2021  2022
 

RIV a hodnocení

RVVI
IS VaVaI ( CEACEPVVIRIV )
(Tip: Pro filtrování údajů týkajících se FaF UK použijte "Rozšířené vyhledávání" a do políčka "Kód organizační jednotky" vložte 11160.)
CEA FaF-UK
RIV analýzy
FaF 2017    FaF 2018    FaF 2019
FaF 2020    FaF 2021    FaF 2022
FaF 2023
Hodnocení VaVaI
Hodnocení vědy na UK
Interní hodnocení FaF UK

Aktuálně

Probíhá sběr publikací 2023

Termín: úterý 13. 2. 2024

Informace ke kvartilům / AIS


Zpracovatel:

T. V o j t í š e k   ( 49 5067 437

Středisko vědeckých a knihovnických informací (SVKI) je pověřeno organizací sběru záznamů o publikačních výsledcích zaměstnanců a studentů. Tento sběr probíhá pomocí celouniverzitního databázového systému OBD. SVKI následně provádí kontroly, v případě potřeby vyžaduje doplnění a na závěr provede export dat z OBD pro vládní databázi RIV. Kromě toho slouží sebrané záznamy k hodnocení v rámci UK i fakulty.

Co je to RIV

RIV = Rejstřík informací o výsledcích. Je to jedna z databází informačního systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (ISVaVaI), ve které jsou shromažďovány informace o výsledcích podporovaných z veřejných prostředků podle zákona č. 130/2002 Sb. V tomto systému jsou informace RIVu provázány s ostatními databázemi (VES, CEP, CEA). Správcem ISVaVaI je Rada pro výzkum, vývoj a inovace, která je poradním orgánem vlády ČR. Informace vložené do RIVu jsou pro Radu zpětnou vazbou o využití veřejných prostředků výzkumnými organizacemi a podkladem pro jejich hodnocení.

Protože od hodnocení RIVu se odvíjí výše budoucí institucionální podpory, je žádoucí co nejlepší publikační výkonnost a zasílání bezchybných záznamů o publikacích.

Interní informace ke sběru publikací na FaF

— Odpovědnost za úplné, správné a včasné odevzdání údajů o publikaci leží na jejích autorech, zpravidla na korespondujícím autorovi. Je-li korespondujícím autorem student, pak jeho školitel. Není-li korespondující autor z FaF, záleží na dohodě fakultních spoluautorů kdo údaje odevzdá.

— Údaje o publikacích je nutno odevzdat jednak elektronicky (vytvořením záznamu v systému OBD) a jednak fyzicky — tištěné (doručit zpracovateli — u článků výtisk in extenso, u knih kopie obálky, titulního listu, tiráže apod.).

— Předmětem sběru jsou tyto druhy výsledků (výsledky obvyklé na FaF jsou vyžluceny) :

Druh výsledku  RIV-ový kód
článek v časopise WoS ; Scopus ; ostatní recenzované  Jimp ; JSC ; Jost
kniha ; kapitola v knize ; stať ve sborníku  B ; C ; D
patent ; užitný vzor ; průmyslový vzor  P ; Fuzit ; Fprum
poloprovoz ; ověřená technologie ; odrůda ; plemeno  Zpolop ; Ztech ; Zodru ; Zplem
prototyp ; funkční vzorek  Gprot ; Gfunk
výsledky promítnuté do legislativních předpisů a norem ; do neleg. předpisů a směrnic ; do koncepčních dokumentů veřejné správy  Hleg ; Hneleg ; Hkonc
schválená metodika ; certifikovaná metodika ; akreditovaná metodika ; léčebný postup ; památkový postup ; specializovaná mapa s odborným obsahem  NmetS ; NmetC ; NmetA ;
 Nlec ; Npam ; Nmap
software ; specializovaná veřejná databáze  R ; S
utajovaná výzkumná zpráva ; souhrnná výzkumná zpráva  V ; Vsouhrn
audiovizuální tvorba  A
uspořádání výstavy ; konference ; workshopu  E ; Ekrit ; M ; W

Nevyplňujte : abstrakty, postery, přednášky ani akademické VŠ práce (disertace, habilitace, riga), ač je možno tyto druhy navolit v OBD jako druh publikace. Je to tam kvůli jiným fakultám, kde sbírají i tyto a další druhy publikací. Nevyplňujte výsledky ke smluvnímu výzkumu.

— Korespondující autor rozhodne o rozdělení autorských podílů mezi autory z řad akademických zaměstnanců FaF (s úvazky i s dohodou) tak, aby dohromady tvořily 100%. Studenti, postdoci, středoškoláci ani mimofakultní autoři nejsou do podílů zahrnuti. První autor, je-li podílníkem, má nejméně 20%. Podíly se zanesou v OBD do políčka "FaF: autorské podíly". Záznamy bez uvedených podílů nemohou vstoupit do interního hodnocení FaF.

— Má-li publikace autory z více fakult UK, je pro ni v OBD pouze jeden společný záznam. Je nutno dohodnout, na které fakultě bude vložena. Opatření rektora stanoví, že by to měla být domovská fakulta prvního univerzitního autora v pořadí autorů. I když byl záznam vložen na jiné fakultě, tady na FaF doručte zpracovateli kopii publikace.

— Vzhledem k tomu, že OBD je celouniverzitní systém, "interní autoři" se v záznamech chápou jako autoři z celé UK, ne jen z FaF (tj. zaměstnanci i studenti mající afiliaci k některé z fakult nebo součásti UK).

— Při vyplňování interních autorů byste měli dodržet jejich afiliace (pracoviště) tak, jak jsou otištěny přímo v předmětném článku (či v jiné publikaci). Pokud chcete ponechat afiliace nad tento rámec, konzultujte to se zpracovatelem.

— Do záznamu vloženého do OBD na jiné fakultě bude nutno vložit naše autorské podíly (příp. další náležitosti). Do záznamu nemůžeme zasahovat, takže je nutno vyžádat "předání vlastnictví" dotyčného záznamu na FaF. S tím se obracejte na zpracovatele a hlašte, jaké změny a podíly potřebujete do kterého záznamu (ID) zanést. Záznamy bez podílů nemohou být hodnoceny!

— Má-li publikace kromě autorů z UK i autory z jiných institucí zasílajících do RIVu, je nutné, aby se autoři dohodli na znění zasílaných údajů a byla tak zajištěna jejich shodnost.

— Záznam v OBD může nabývat mnoho různých stavů a průchod těmito stavy tvoří tzv. "workflow". U nás na FaF toto maximálně zjednodušíme na tři stavy. Při vyplňování se snažte dotáhnout záznam hned na "uložený" (pouze v časové tísni jej uložte na nedlouhou dobu jako "rozpracovaný" a brzy dopracujte). Zpracovatel ho pak během zpracování převede do "přijatých".

— Při vyplňování, tam, kde je to vyžadováno, zásadně používejte výběr hodnot z číselníku (všichni interní autoři, financování, obor(y), časopis...).

Nevyplňujte do OBD práce dosud nevyšlé (články ve fázi online first, early access, epub ahead of print... a pod.), patenty dosud neudělené apod. Vyčkejte vyjití práce (u článků je známo stránkování ve volumu, u patentů datum udělení apod.).

— V případě článku ve "wosovém" časopisu je žádoucí převzít a dopracovat předimportovaný záznam WoS ze "zásobníku" OBD. Ve WoSu se však záznamy objevují s jistým zpožděním a také jejich natažení z WoSu do "zásobníku" OBD má mírný skluz. (K předimportu dochází jednou týdně a jsou použity záznamy s afiliací "Charles Univ".) Proto je lépe vyčkat až do nejzazšího termínu, zda článek naskočí ve WoSu, a teprve případně potom vložit údaje bez importu ručně.

— Každý výsledek má návaznost na financování. Toto se v OBD vybírá z číselníku vyhledáním příslušného alfanumerického kódu financování. Je osm typů zdrojů financování :

Typy financování publikace
P projekty evidované v CEPu, tj. granty od ministerstev, AVČR, GAČRu, TAČRu...
(Z) (do r. 2003 výzkumné záměry, např. MSM0021620822)
I institucionální podpora; na FaF COOPeratio, PRIMUSy, UnCe, minigranty 4EU+
S specifický výzkum VŠ, na FaF SVV260661 až .......66, příp. starší SVV; a dále GAUKy
O operační programy (vkládá se ale většinou jako kofinancování typu "P", např. EF18_069/0010046)
R rámcové programy EK, např. 764632
V (jiné veřejné zdroje)
N neveřejné zdroje, např. CELSA/17/046

— Na FaF by měl mít výsledek vždy návaznost na I: COOP + možné další I, P, S; výjimečně O, R, V, N.

— Zvláštním typem financování je Jvelké výzkumné infrastruktury (VVI); v OBD nejsou zahrnuty v číselníku financování, mají svůj vlastní číselník.

— Věnujte pozornost oborovému zatřídění publikace. V číselníku je možno vybrat jeden až tři obor(y) ze 161; u některých oborů je vyžadován podobor. Jeden z oborů budiž označen jako primární.

— Vzhledem k hodnocení vědy na UK by drtivá většina našich publikací měla být zařazena primárně do jednoho z těchto dvou oborů :

Panel Oblast Obory Podobory
MED Farmaceutické vědy Farmakologie a toxikologie (nejsou)
Farmacie Bioanalytická chemie
Farmaceutická analýza
Farmaceutická chemie
Farmaceutická technologie
Farmacie - ostatní disciplíny
Farmakognozie
Klinická a sociální farmacie
Xenobiochemie a patobiochemie

— Vyplnění jiného primárního oboru by mělo být výjimečnou situací, kdy obor určí spolupracovníci z jiné fakulty nebo je jiný obor vynucen tématikou publikace.

— Prostředí OBD slouží i k vystavení plného textu díla v Repozitáři publikační činnosti UK. Je-li tedy z nějakého důvodu potřeba zpřístupnit fulltext, vytvořte záznam publikace v OBD (případně editujte existující záznam) a v dolní části formuláře vložte soubor a vyplňte licenční a další náležitosti. Po schválení zpracovatelem se záznam i s fulltextem objeví v repozitáři.

————————————————————

— Při práci s OBD buďte trpěliví. Systém má občas poměrně dlouhé odezvy, po každém kliknutí vyčkejte vykonání požadované akce.

— Někdy se mohou lišit nápovědné texty ve formulářích od našeho interního návodu. V tom případě se řiďte našimi interní pokyny a návody (případně kontaktujte fakultního zpracovatele).

— V OBD se nachází zabudovaný "helpdesk". Ten nepoužívejte, v případě problémů s OBD se na zpracovatele obracejte osobně, telefonicky či mailem. Abyste urychlili řešení problémů, oznamte vždy zpracovateli šestimístné ID problémových záznamů.

© Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové, Heyrovského 1203, 500 03 Hradec Králové, Česká republika
Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. | Powered by Kentico